7 objawów, które wskazują na to, że masz problemy z nerkami. Nie możesz ich ignorować.


Nerki odpowiadają za filtrowanie krwi, wydalanie toksyn, gospodarkę mineralną organizmu, ciśnienie krwi i wiele innych, ważnych procesów, które zachodzą w ciele.

Codziennie przez nerki przepływa około 200 litrów krwi, wytwarzając przy tym prawie 2 litry moczu, z którym z organizmu usuwa się toksyny. Jeśli nerki są uszkodzone, tracą zdolność do wydalania szkodliwych substancji i nadmiaru wody z naszego organizmu.

Do problemów z nerkami zazwyczaj dochodzi przez słabe ukrwienie i w wyniku powikłań cukrzycowych, nadciśnienia oraz chorób autoimmunologicznych. Do problemów z nerkami może doprowadzić również przedawkowanie paracetamolu, ibuprofeny i naproksenu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że z ich nerkami jest problem. Dzieje się tak, bo w początkowej fazie objawy są słabo widoczne. Najczęściej ludzie idą do lekarza, gdy dojdzie do uszkodzenia dużej ilości komórek. Wtedy może być już niestety za późno.

Objawy nieprawidłowej pracy nerek

#1. Częste oddawanie moczu

Osoby, których nerki nie pracują prawidłowo często odczuwają potrzebę oddawania moczu, szczególnie w nocy.

#2. Silne zmęczenie

To normalne, że odczuwamy zmęczenie po całym dniu pracy. Problem pojawia się, gdy zmęczenie nie mija nawet po długim odpoczynku. Nieustające uczucie wyczerpania i brak energii mogą być objawami dysfunkcji nerek. Ma to związek z gromadzącymi się w organizmie toksynami. Uszkodzone nerki mogą produkować za mało czerwonych krwinek, co najczęściej kończy się anemią. Nieustające zmęczenie jest jednym z objawów tej choroby.

#3. Krew w moczu

Zdrowe nerki skutecznie filtrują krew i wydalają z organizmu wszelkie toksyny. Jeśli w moczu pojawia się krew oznacza to, że nie pracują one prawidłowo.


#4. Miejscowy obrzęk

Jeśli nerki działają źle mogą mieć problem z wydalaniem nadmiaru wody z organizmu. Efektem tego mogą być opuchnięte nogi lub powieki, szczególnie rano.

#5. Bąbelki w moczu

Nieprawidłowo funkcjonujące nerki nie będą w stanie wychwycić całego białka z moczu, a ono najczęściej nadaje mu pienistej konsystencji.

#6. Nadciśnienie

Nerki pełnią ważną rolę w regulacji ciśnienia, bo syntezują reninę. Jeśli produkcja tego hormonu będzie zaburzona, wzrośnie ciśnienie krwi.

#7. Zaburzenia snu

Toksyny odkładające się w organizmie nie będą skutecznie wydalane, jeśli praca nerek będzie zaburzona. Gdy ich stężenie we krwi jest zbyt duże, jakość snu spada. Zwiększa się też ryzyko wystąpienia bezdechu sennego.

Jaka jest Twoja reakcja?
Smutny Smutny
57
Smutny
Uwielbiam Uwielbiam
24
Uwielbiam
Śmieszny Śmieszny
125
Śmieszny
Nie lubię Nie lubię
51
Nie lubię
Szok Szok
23
Szok
WOW WOW
119
WOW
Niezłe Niezłe
34
Niezłe
Co to jest? Co to jest?
54
Co to jest?

Comments 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

log in

reset password

Back to
log in