Dziwna kula futra została porzucona przy schronisku. To, co skrywało się pod 2 kilogramami sierści sprawia, że łzy napływają do oczu.


Nigdy nie zrozumiemy, jak niektórzy ludzie mogą tak źle traktować zwierzęta. Zaniechanie opieki nad niewinnym zwierzęciem to jedna z najgorszych rzeczy.

Ta historia opowiada o kocie, który został zupełnie porzucony przez swojego właściciela. Ten miał przynajmniej na tyle serca, aby zostawić go przy schronisku, gdy kot był już na skraju śmierci.

Zwierzak został odnaleziony przez pracownicę schroniska w Nevadzie, gdy ta otworzyła drzwi i zobaczyła pudełko. Gdy zerknęła w dół, nie wiedziała co w ogóle jest w środku. Niedługo potem miało się okazać, że kupa skołtunionej sierści to tak naprawdę kot.

Pracownicy schroniska ogolili go, a zwierzak w ten sposób stracił ponad 2 kilogramy wagi. Policja poszukuje osoby, która doprowadziła kota do tego stanu.

Wiele osób było mocno poruszonych przez tę historię, gdy schronisko udostępniło zdjęcia na Facebooku.

– „To przykre, ale ta osoba przynajmniej zdawała sobie sprawę, że kot potrzebuje pomocy. Może nie było jej stać na odpowiednią opiekę?” – skomentowała pewna osoba.

Może to i prawda, bo gdy pracownicy zauważyli wielką kulę futra, nie wiedzieli w ogóle na co patrzą.

Podejrzewano, że to może być pies.

– „Nie mogliśmy go obrócić przez to, jak był wepchnięty do transportera. Zdjęliśmy więc górę i wtedy pomyślałam ‚O mój boże, to kot!’. Nigdy nie widziałam kota w takim stanie” – opowiada Liz Begovich.

Mówi też, że zwierzę było dosłownie więźniem własnego futra.

– „Domyślam się, że niezależnie gdzie był, miał jedzenie i picie, ale nie był w stanie się ruszyć.”


Gdy ogolono zwierzaka, jasnym było już, że to kot. Nazwano go Bob Marley.

Gdy stracił futro, pracownicy zorientowali się też, że stracił przez te lata sporo masy mięśniowej. Na szczęście teraz jest już gotowy, aby znowu przemierzać świat i być aktywnym oraz zwinnym kotem.

Policja obecnie szuka człowieka, który odpowiedzialny jest za to w jakim stanie był Bob. Poprosili nawet o pomoc ludzi, którzy mogliby coś wiedzieć.

Jak mogło do tego dojść? Możliwe, że nigdy się nie dowiemy. Na szczęście teraz Bob wraca do zdrowia i z pewnością niedługo znajdzie kochający dom.

Źródło: facebook.com

Jaka jest Twoja reakcja?
Smutny Smutny
23
Smutny
Uwielbiam Uwielbiam
3
Uwielbiam
Śmieszny Śmieszny
29
Śmieszny
Nie lubię Nie lubię
18
Nie lubię
Szok Szok
25
Szok
WOW WOW
43
WOW
Niezłe Niezłe
9
Niezłe
Co to jest? Co to jest?
10
Co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

log in

reset password

Back to
log in