Strażnicy odnaleźli małego nosorożca, który przeraźliwie krzyczał, gdy zobaczył, jak jego matka została zabita przez kłusowników.


Zdaje się, że nigdy nie uda się zatrzymać kłusowników przed bezprawnym zabijaniem niewinnych zwierząt.

Niestety wiele gatunków jest spychane na granicę wymarcia przez ludzi, którym zależy tylko na pieniądzach. Za przykład weźmy nosorożce. Często są zabijane przez kłusowników przez swoje rogi, które na czarnym rynku warte są sporo pieniędzy.

Niedawno strażnicy przyrody trafili na matkę nosorożca, która została zabita. Jej dziecko było również na miejscu. Siedział przy martwej matce, nie wiedząc, co powinien teraz robić.

Gdy ludzie dotarli na to miejsce, okazało się, że dziecko nadal żyje. Było już za późno, aby ratować jego matkę, ale zabrali młode w nadziei, że uda im się uratować chociaż je.

– „Instynktownie pozostawał blisko matki, aby ją bronić. Bezwzględni kłusownicy zaatakowali również jego, aby jak najszybciej i bez większych problemów zdobyć róg jego mamy.”


Zespół przetransportował malucha do Care for Wild Rhino Sanctuary, czyli największego na świecie rezerwatu dla nosorożców. Mały nosorożec miał ranę od maczety na grzbiecie, a jego pazury zostały odcięte. Biedak był ogromnie przerażony.

Po uśpieniu młodego, chirurg zaszył rany tak, aby pozostawić, jak najmniejsze blizny.’

Ratownicy twierdzą, że Arthur radzi sobie coraz lepiej i wraca do zdrowia. Mimo wszystko nadal szuka i nawołuje swojej mamy, nie rozumiejąc, że ona już nigdy nie wróci. Dla zespołu, który się nim opiekuje jest to bardzo poruszające.

– „Nadal nawołuje matkę. Ten dźwięk łamie nam serca, którego nigdy nie powinien musieć z siebie wydać. Jej śmierć mocno wpłynie na niego emocjonalnie nawet po tym, jak rany fizyczne zagoją się.”

Na wolności małe nosorożce pozostają ze swoją matką nawet przez 3,5 roku. W tym czasie uczą się wszystkiego, czego powinny. Nawet gdyby Arthur przeżył atak kłusowników, prawdopodobnie zmarłby w niedalekiej przyszłości, nie wiedząc, jak o siebie zadbać.

Kłusownictwo musi się skończyć. Zasady polowania i kary robią się coraz bardziej restrykcyjne, ale nadal nie ma definitywnego rozwiązania tego problemu.

Jaka jest Twoja reakcja?
Smutny Smutny
2
Smutny
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Śmieszny Śmieszny
6
Śmieszny
Nie lubię Nie lubię
0
Nie lubię
Szok Szok
3
Szok
WOW WOW
3
WOW
Niezłe Niezłe
2
Niezłe
Co to jest? Co to jest?
5
Co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

log in

reset password

Back to
log in