Był przykuty łańcuchem i bez ruchu leżał na ziemi. Sama skóra i kości…


Będąc na spacerze pewien mężczyzna zauważył psa przykutego za jednym z domów. Czworonóg leżał nieruchomo na ziemi i był niesamowicie wychudzony.

Aż ciężko uwierzyć, że nadal był żywy. Na szczęście nadal oddychał. Wyglądał, jak worek na kości.

Mężczyzna wezwał policję. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i uwolnili psa od ciężkiej skórzanej obroży oraz łańcucha.

16-miesięczny psiak został nazwany Champ. Zwierzak był skrajnie wychudzony i znajdował się na granicy życia i śmierci. Okazało się jednak, że jest prawdziwym wojownikiem.


O psie dowiedzieli się członkowie organizacji Rescue Dogs Rock NYC. Już następnego ranka zajęli się nim i przewieźli do pobliskiej przychodni, gdzie mógł otrzymać odpowiednią opiekę.

– „Był w strasznej formie i potrzebował natychmiastowej transfuzji krwi. Praktycznie nie miał masy mięśniowej, a sam nie był w stanie zregenerować swoich czerwonych krwinek. Gdybyśmy się nim nie zajęli, prawdopodobnie nie przeżyłby kolejnych 12 godzin” – mówi Jackie O’Sullivan.

Dzięki odpowiedniej opiece pies z każdym kolejnym dniem stawał się coraz silniejszy. Kiedy go odnaleziono był na skraju śmierci, a mimo to okazał się być przyjaznym i kochanym zwierzakiem.

– „Cieszy się z każdej chwili uwagi i wsparcia, jaką otrzymuje.”

Po 3 tygodniach spędzonych u weterynarza, Chanp w końcu był wystarczająco zdrowy. Można było go przenieść do domu tymczasowego, gdzie otrzymał jeszcze więcej miłości.


Poznał też swoich przyrodnich braci.

Wolontariusze stworzyli specjalną stronę na Facebooku, gdzie opisali historię Champa. Od tamtego momentu profil obserwuje ponad 40 tysięcy osób, a ludzie z całego świata zachwycali się niesamowitą metamorfozą czworonoga.

– „Champ był blisko śmierci, ale dzięki swojej niezwykłej waleczności teraz w końcu jest szczęśliwy. On jest cudowny.”

Do organizacji zgłosiło się wiele osób, które chcą adoptować Champa. Gdy pies dojdzie do pełni sił, wolontariusze wybiorą dla niego najlepszy dom.

– „Zrobimy wszystko, żeby miał szczęśliwe i beztroskie życie. Jego nowi właściciele muszą kochać go i troszczyć się o niego do końca jego dni. Przyszłość Champa kreuje się lepiej niż kiedykolwiek, a przed nim wiele wspaniałych lat.”

Jaka jest Twoja reakcja?
Smutny Smutny
6
Smutny
Uwielbiam Uwielbiam
4
Uwielbiam
Śmieszny Śmieszny
6
Śmieszny
Nie lubię Nie lubię
2
Nie lubię
Szok Szok
5
Szok
WOW WOW
4
WOW
Niezłe Niezłe
1
Niezłe
Co to jest? Co to jest?
4
Co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

log in

reset password

Back to
log in